Kā Pielāgot WordPress Labākajām SEO Praksēm?

  • Home
  • SEO
  • Kā Pielāgot WordPress Labākajām SEO Praksēm?

WordPress SEO (search engine optimization = meklētājprogrammu optimizācija) uzlabošana ir ļoti svarīga, lai palielinātu organisko lietotāju plūsmu uz jūsu interneta vietni.

Šajā rakstā mēs dalīsimies ar padomiem attiecībā uz WordPress SEO, lai palīdzētu jums uzlabot jūsu WordPress vietnes SEO praksi, tādējādi palielinot organisko (neapmaksāto) lietotāju plūsmu jeb organisko vietnes apmeklētību.

Iespējams, esat dzirdējuši ekspertu viedokli par to, ka WordPress ir SEO draudzīgs jeb SEO atbalstošs. Tieši šī iemesla dēļ cilvēki bieži izvēlas WordPress savam blogam, tīmekļa vietnei, mājaslapai vai interneta veikalam!

Lai gan WordPress nodrošina, ka tā ģenerētais kods atbilst SEO labākajām praksēm, tomēr ir jāizdara daudz vairāk, ja vēlaties lai jūsu WordPress mājaslapa patiešām sekotu labākajām SEO praksēm.

Kas ir SEO?

SEO ir akronīms, kas apzīmē meklētājprogrammu optimizāciju (Search Engine Optimization = SEO). Tā ir stratēģija, kuru izmanto tīmekļa vietņu īpašnieki, lai ierindotos augstāk meklētājprogrammās un tādā veidā piesaistītu savai vietnei lielāku organisko apmeklētāju skaitu.

Meklētājprogrammu optimizācija nav saistīta ar Google maldināšanu vai sistēmu apspēlēšanu. Tā nozīmē tādas vietnes izveidi, kurai ir optimizēts kods un formatējums, kas palīdz meklētājprogrammām atrast jūsu vietni un pēc tam prezentēt to lietotājiem atbilstoši viņu mēklētajiem atslēgas vārdiem.

Kad cilvēki tīmeklī meklē tēmas, par kurām jūs rakstāt, jūsu atbilstoši meklētājprogrammām optimizētais saturs meklējumu rezultātos parādīsies augstāk, un tādā veidā jūs panāksiet, ka vairāk cilvēku noklikšķina uz saiti, kas aizved uz jūsu vietni.

Kāpēc SEO ir svarīgs?

Meklētājprogrammas bieži ir lielākais lietotāju plūsmas avots vairākumam tīmekļa vietņu.

Google un citas meklētājprogrammas lieto sarežģītus algoritmus, lai analizētu meklēšanas rezultātus un attiecīgi sakārtotu meklēšanas rezultātu lapas. Tomēr šie algoritmi nav ideāli – tiem vajadzīga jūsu palīdzība, lai uztvertu, par ko ir jūsu veidotais saturs.

Ja jūsu saturs nav optimizēts, meklētājprogrammas nezinās, kur to ierindot. Kad cilvēki meklēs tēmas, par kurām jūs rakstāt, jūsu tīmekļa vietne neparādīsies meklējumu rezultātu lapās, un jūs palaidīsiet garām visu šo datplūsmu jeb vietnes apmeklētājus.

Visiem uzņēmumu īpašniekiem ir ļoti svarīgi padarīt savas interneta vietnes meklētājprogrammām draudzīgas, lai maksimāli piesaistītu apmeklētājus izmantojot organiskos meklēšanas rezultātus.

WordPress SEO pamati

Pārbaudiet savas tīmekļa vietnes redzamības iestatījumus

WordPress ir aprīkots ar iebūvētu iespēju noslēpt jūsu vietni no meklētājprogrammām. Šādas iespējas mērķis ir dot jums laiku piestrādāt pie savas vietnes, līdz tā ir gatava publicēšanai.

Tomēr dažkārt šī iespēja var tikt izslēgta nejauši, kā rezultātā jūsu vietne kļūst meklētājprogrammām nepieejama. Ja jūsu vietne neparādās meklējumu rezultātos, tad pirmā lieta, kas jums jādara, ir jāpārliecinās, ka šī iespēja ir izslēgta.

Lai to izdarītu, ieejiet savas vietnes administratora panelī un atveriet Iestatījumi (Settings) > Lasīšanas (Reading) lapu.

Ritiniet uz leju līdz sadaļai “Meklētājprogrammu redzamība” (Search Engine Visibility) un pārliecinieties, ka izvēles rūtiņa blakus iespējai “Atturēt meklētājprgrammas indeksēt šo vietni” (“Discourage search engines from indexing this page”) nav atzīmēta.

Neaizmirstiet noklikšķināt uz “Saglabāt izmaiņas” (Save changes) pogas, lai saglabātu izmaiņas.

SEO draudzīgu interneta adreses (URL) struktūru izmantošana WordPress

SEO draudzīgi URL sevī ietver vārdus, kas skaidri atklāj lapas saturu, un tos ir viegli izlasīt gan cilvēkiem, gan meklētājprogrammām.

Piedāvājam dažus SEO draudzīgu URL piemērus:

Pievērsiet uzmanību tam, ka šie URL ir izlasāmi un lietotājs, tikai paskatoties uz URL tekstu, var uzminēt, ko viņš ieraudzīs, noklikšķinot uz saites.

Kādi tad izskatās SEO nedraudzīgi URL?

  • https://thinktwo.eu?p=592345
  • https://thinktwo.eu/arhivs/1235451234

Pievērsiet uzmanību tam, ka šādā URL ir lietoti skaitļi, kas nav saistīti ar saturu, un lietotājs, skatoties uz URL, nevar noprast, ko viņš izlasīs, ja noklikšķinās uz saites.

SEO draudzīgas pastāvīgās saites (permalink) struktūras lietošana uzlabo jūsu iespējas iegūt labākas pozīcijas meklējumu rezultātos.

Savas WordPress vietnes pastāvīgās saites struktūru jūs varat pārbaudīt un uzlabot šādi.

Jums jāieiet Iestatījumi (Settings) >  Pastāvīgās saites (Permalinks) lapā. Izvēlieties ieraksta nosaukuma (post name) iespēju un tad uzlikšķiniet uz “Saglabāt izmaiņas” (Save changes) pogas, lai saglabātu izmaiņas.

Piezīme: ja jūsu vietne darbojas jau ilgāk kā 6 mēnešus, tad, lūdzu, nemainiet savu pastāvīgo saišu struktūru, ja vien jūs neizmantojat skaitļu variantu. Ja jūs lietojat datumu un nosaukumu vai mēnesi un nosaukumu, turpiniet to lietot.

Mainot pastāvīgās saites struktūru izveidotā / stabilā  vietnē, jūs zaudēsiet visu savu iestrādāto klātesamību sociālajos tīklos un riskēsiet pazaudēt savu līdz šim iekaroto SEO pozīciju.

Ja jums jāmaina pastāvīgās saites struktūra, iesakam noalgot profesionālu speciālistu! Viņš palīdzēs novērst potenciālās kļūdas ar pareizu veco uz jauno URL pārvirzīšanu (redirect). Tomēr vienmēr pastāv risks, ka īstermiņā jūs vienalga zaudēsiet savu domēna autoritāti autoritāti.

Kā ir pareizāk? Ar vai bez www

Ja jūs tikai sākat veidot savu tīmekļa vietni, jums ir jāizlemj, vai savas vietnes URL vēlaties lietot www (https://www.piemers.com), vai iztikt bez www (https://piemers.com).

Meklētājprogrammas tās uzskatīs par divām atsevišķām vietnēm, tas nozīmē, ka jums ir jāizvēlas viens no variantiem un pie tā jāpaliek.

Savu izvēli jūs varat iestatīt, ieejot Iestatījumi (Settings) > Vispārīgi (General) lapā. Ievadiet savu izvēli gan “WordPress adrese” (WordPress Address), gan “Vietnes adrese” (Site Address) laukā.

Par spīti tam, ko kāds varētu teikt, no SEO viedokļa nav nekādu priekšrocību ne lietojot, nedz nelietojot www.

Labākie WordPress SEO spraudņi

Viena no labākajām WordPress iezīmēm ir tā, ka ir pieejami spraudņi pilnīgi visam, un SEO nav izņēmums. Ir tūkstošiem WordPress SEO spraudņu, tādēļ iesākumā  ir grūti izvēlēties labāko.

Tā vietā, lai instalētu atsevišķus spraudņus dažādu SEO uzdevumu veikšanai, mēs palīdzēsim jums izvēlēties labāko WordPress SEO spraudni, kas veic visusuzdevumus, turklāt tas ir pieejams bez maksas.

Kad runa ir par labākā WordPress SEO spraudņa izvēli, jūs visticamāk sašaurināsiet savu izvēli līdz diviem vispopulārākajiem risinājumiem: All in One SEO  vai Yoast SEO.

AIOSEO ir oriģinālais WordPress SEO spraudnis, kas tiek lietots vairāk kā 3 miljonos tīmekļa vietņu. Tam ir tādas jaudīgas funkcijas, kā TruSEO lapu analīze, bagātināto fragmentu shēmas iezīmēšana, sociālo mediju integrācija, atpakaļceļa (hierarhiskā) navigācija, uzlabots e- komercijas SEO atbalsts WooCommerce, vietējais SEO un daudzas citas. Vienkārši runājot, AIOSEO tiek gala ar visu SEO tehnisko optimizāciju jūsu WordPress vietnē.

XML vietnes karšu (sitemaps) pievienošana WordPress mājaslapai

XML vietnes karte ir speciāli formatēts fails, kas uzskaita ikvienu jūsu vietnes lapu. Tādā veidā meklētājprogrammas var viegli atrast visu jūsu radīto saturu. Lai gan XML vietnes kartes pievienošana nepacels jūsu vietnes pozīcijas meklējumu lapās, tas palīdzēs meklētājprogrammām ātri atrast jūsu lapas un sākt tās klasificēt meklējumu rezultātos.

Ja jūs izmantojat AIOSEO spraudni, tad tas automātiski izveidos XML vietnes karti jūsu vietnei. Lai atrastu vietnes karti, dodieties uz šo URL (neaizmirstiet “paraugs.lv” vietā ierakstīt savu domēna nosaukumu): https://paraugs.lv/sitemap_index.xml

Google Search Console, kas ir pazīstama arī kā Webmaster Tools, ir Google piedāvāto rīku kopums, kas dod iespēju tīmekļa vietņu īpašniekiem redzēt, kā viņu veidoto saturu redz meklētājprogrammas.

Tas sniedz pārskatus un datus, kas jums palīdzēs saprast, kā jūsu lapas tiek rādītas meklējumu rezultātos. Jūs varat arī redzēt reālos atslēgvārdus, kurus cilvēki izmanto, lai atrastu jūsu vietni, kā katra lapa atspoguļojas meklēšanas rezultātos un cik bieži cilvēki uz jūsu lapām uzklikšķina.

Visa šī informācija jums palīdz saprast, kas jūsu vietnē darbojas un kas nedarbojas. Analizējot to, jūs varat atbilstoši plānot savu satura stratēģiju.

Google Search Console jums arī ziņo, ja ar jūsu vietni kaut kas nav kārtībā, kā, piemēram, kad meklēšanas crawlers tai nevar piekļūt, atrast dublētu saturu vai ierobežotus resursus.

Kad savu tīmekļa vietni esat pievienojis Google Search Console, uzklikšķiniet uz vietnes kartes (Sitemap) kreisās puses izvēlnē un tad ierakstiet vietnes kartes URL pēdējo daļu.

Uzklikšķiniet uz pogas “Iesniegt” (Submit), lai saglabātu izmaiņas.

Tālāk Google Search Console pārbaudīs jūsu vietnes karti un izmantos to, lai uzlabotu jūsu vietnes pārmeklēšanu.

Kad vietnes karte būs veiksmīgi pievienota, tā parādīsies kā neapstrādāta (pending). Google ir nepieciešams zināms laiks, lai pārmeklētu jūsu vietni. Pēc dažām dienām, jūs varēsiet redzēt dažus statistikas datus par jūsu vietnes karti. Tiks parādīts saišu skaits, kas tika atrastas jūsu vietnes kartē, cik daudzas no tām ir indeksētas, attēlu un tīmekļa lapu attiecība u.c.

Mēs rekomendējam jums pārbaudīt savu Google Search Console vismaz reizi mēnesī, lai izdarītu secinājumus un novērtētu savas vietnes SEO progresu.

Jūsu bloga ierakstu SEO Optimizācija

Bieži iesācēji pieļauj kļūdu, domādami, ka WordPress SEO spraudņa uzinstalēšana un aktivēšana ir viss, kas vajadzīgs. SEO ir nepārtraukts process, kam jums ir pastāvīgi jāseko līdzi, ja vēlaties sasniegt maksimāli labus rezultātus.

Visi populārākie SEO spraudņi ļauj katram bloga ierakstam un lapai pievienot SEO nosaukumu, meta aprakstu un fokusa atslēgvārdu. Tie arī parāda priekšskatījumu, ko lietotāji redzēs, kad viņi redzēs jūsu vietni Google meklētājā.

Mēs iesakām optimizēt jūsu satura nosaukumus un aprakstus, lai iegūtu maksimāli daudz klikšķu meklētājprogrammu rezultātos.

Ja SEO spraudnis ir ieinstalēts, rakstot savu bloga ierakstu, vienkārši paritiniet lapu uz leju līdz SEO sadaļai un pilnībā izmantojiet to.

Atslēgas vārdu izpēte jūsu vietnei

Daudzi iesācēji paļaujas uz minējumiem, gudrojot, kādas tēmas cilvēki meklē un ko viņiem vajadzētu pievienot saviem blogiem un tīmekļa vietnei. Tas ir tāpat, kā šaut ar loku tumsā. Jums tas nav jādara, ja jūs varat izmantot īstus datus, lai noskaidrotu, ko cilvēki meklē.

Atslēgvārdu izpēte ir izpētes tehnika, kuru izmanto satura veidotāji un SEO eksperti. Tā palīdz atklāt vārdus, kurus lietotāji ievada meklētājprogrammās, lai atrastu saturu, produktus un pakalpojumus jūsu nozarē.

Pēc tam jūs varat izmantot šos vārdus un frāzes veidojot vietnes saturu, lai piesaistītu vairāk meklējumu lietotāju plūsmu.

WordPress SEO labās prakses

Ja jūs sekojat WordPress SEO pamata ieteikumiem un lietojat WordPress SEO spraudni, jūs jau būsiet apsteiguši lielāko daļu tīmekļa vietņu. Tomēr, ja vēlaties sasniegt vēl labākus rezultātus, jums jāseko WordPress SEO paraugpraksēm, kas izklāstītas turpinājumā.

Tās nav pārāk tehniskas, un lielākā daļa no tām pat neprasīs jums mainīt mājaslapas vai interneta veikala kodu. Tomēr, ja tām sekosies, tās pozitīvi ietekmēs Jūsu organiski lietotāju plūsmu.

Pareiza kategoriju un tagu lietošana WordPress vietnē

WordPress piedāvā jums iespēju sakārtot jūsu bloga ierakstus kategorijās un tagos. Tas atvieglo satura pārvaldību pa tēmām un lietotājiem ļauj vieglāk atrast meklēto saturu.

Papildus lietotaju ieguvumie, kategorijas un tagi arī palīdz meklētājprogrammām saprast jūsu vietnes struktūru un saturu.

Bieži mājaslapu pārvaldītaji ir apjukuši, kā vislabāk izmantot kategorijas un tagus. Tad īsumā:

  • Kategorijas ir paredzētas jūsu ierakstu plašākai grupēšanai. Ja jūsu blogs būtu grāmata, tad kategorijas būtu satura rādītājs. Piemēram, personiskā blogā jums var būt tādas kategorijas, kā mūzika, ēdiens, ceļojumi u. c. Kategorijas ir hierarhiskas, tādēļ jūs tām varat pievienot pakārtotas kategorijas.
  • Savukārt tagi ir specifiski atslēgvārdi, kas apraksta katra atsevišķa ieraksta saturu. Piemēram, bloga ierakstam, kas iekļauts ēdiena kategorijā, var būt tādi tagi, kā salāti, brokastis, pankūkas u. c. Uztveriet tagus kā rādītāju (indeksu) sarakstu grāmatā.

Pareizi lietojot kategorijas un tagus, jūs atvieglojat saviem lietotājiem jūsu vietnes pārlūkošanu. Ja reiz tas ir viegli lietotājiem, tad arī meklētājprogrammām jūsu vietnes pārlūkošana ir atvieglota.

Padariet iekšējo saišu veidošanu par paradumu

Meklētājprogrammas katrai jūsu vietnes lapai piešķir punktus (lapas ietekme). Šo punktu piešķiršanas metode tiek turēta noslēpumā, lai cilvēki nevarētu apspēlēt rezultātus. Tomēr visizplatītākie signāli par lapas ietekmi ir saites. Tāpēc ir svarīgi, lai jūs veidojat saites uz savu saturu citos sava bloga ierakstos un lapās.

Jums vajadzētu izveidot par ieradumu veidot iekšējās saites starp saviem ierakstiem, kad vien tas ir iespējams. Ja jums ir vairāki autori, izveidojiet pirmspublicēšanas bloga ierakstu sarakstu, kas viņiem liek veidot iekšējās saites ar vismaz 3 citiem jūsu bloga ierakstiem.

Tas palīdzēs palielināt lapu skatījumu skaitu, palielināt laiku, ko lietotāji pavada jūsu vietnē, un beigu beigās uzlabos jūsu atsevišķo bloga ierakstu un lapu SEO rādītājus.

Lai padarītu iekšējo saišu veidošanu pavisam vieglu, All in One SEO spraudņa komanda ir radījusi funkciju WordPress saišu asistents (WordPress Link Assistant).

Saišu asistents automātiski pārmeklē saites jūsu WordPress vietnē un sniedz atbilstošus iekšējo saišu piedāvājumus, kurus jūs varat pievienot savam saturam ar vienu klikšķi.

Vienkāršiem vārdiem sakot, tas automatizē iekšējo saišu lielapjoma pievienošanas procesu, kas būtiski ietaupa laiku.

WordPress komentāru optimizēšana

Komentāri var būt nozīmīga norāde par lietotāju iesaistīšanos jūsu tīmekļa vietnē. Iesaistījušies lietotāji nozīmē vairāk saišu, kas ved uz jūsu vietni, lielāku lietotāju plūsmu un uzlabotu SEO.

Tomēr jums jāpārliecinās, ka jūsu komentāri ir īsti, ka tie nav mēstuļziņojumi. Surogātpasta izplatītāji publicē komentārus ar sliktām saitēm, kas var ietekmēt un pat sagraut jūsu pozīcijas meklētājos.

Tādēļ mēs iesakām visiem sākt lietot Akismet. Tas ir viens no diviem spraudņiem, kas ir jau iepriekš instalēts katrā WorPress vietnē, un tas palīdz cīnīties pret mēstulēm komentāros.

Ja jūsu bloga ieraksti piesaista daudzus patiesus, no mēstulēm brīvus komentārus, tad jums ir pamats uzsist sev uz pleca par tik iesaistošas tīmekļa vietnes izveidi!

Nedrīkstam aizmirst, ka pārāk daudz komentāru pie ieraksta var palēnināt tā ielādi, kas arī ietekmē jūsu pozīciju meklētājprogrammās. Lai jūsu vietne varētu tikt gala ar komentāru slogu, kas uzlikts serverim, un ātrumu, jūs varat komentārus sadalīt vairākās lapās.

NoFollow ārējās saites WordPress vietnē

Kā minēts iepriekš, saites palīdz meklētājprogrammām izlemt, kuras lapas ir svarīgas. Kad jūs veidojat saiti uz kādu tīmekļa vietni, jūs šai saitei nododat daļu no jūsu vietnes SEO rādītāja. Šādu SEO rādītāju sauc par “link juice”.

Lai iegūtu labas pozīcijas meklētājos, jums jāpārliecinās, ka iegūstat vairāk “link juice” no citām vietnēm, nekā atdodat.

Atribūta “nofollow” pievienošana ārējām saitēm (saitēm, kas ved uz vietnēm, kuras jums nepieder), meklētājprogrammām dod rīkojumu šīm saitēm nesekot. Tas palīdz ietaupīt “Link Juice”.

  • Parasta ārējā saite HTML versijā izskatās šādi: <a href=”https://thinktwo.eu”>Mājaslapu Izstrāde</a>
  • Ārējā saite ar pievienotu nofollow atribūtu izskatās šādi: <a href=”https://thinktwo.eu” rel=”nofollow”>Mājaslapu Izstrāde</a>

Pēc noklusējuma WordPress neietver iespēju izveidot nofollow saites. Tomēr, ja jūs izmantojat AIOSEO spraudni, tas jums būs izdarāms vieglāk.

Kad jūs pievienojat saiti, vienkārši uzklikšķiniet uz “Pievienot saitei “nofollow” (Add “nofollow” to link) iespējas.

Pilni ieraksti vai kopsavilkumi un fragmenti

WordPress parāda jūsu ierakstus un saites uz tām no vairākām lapām, piemēram, sākumlapas, kategoriju arhīva, tagu arhīva, datumu arhīva, autoru lapām u.c.

Pēc noklusējuma tas parāda pilnu raksta saturu visās šajās lapās. Tas ietekmē jūsu vietnes SEO, jo meklētājprogrammas to var uzskatīt par dublētu saturu. Ieraksti pilnā apjomā arī palēnina jūsu arhīvu lapu ielādi.

Pilnu ierakstu rādīšana visur arī ietekmē jūsu lapu skatījumus. Piemēram, lietotāji, kas abonē jūsu RSS plūsmu varēs lasīt pilnu ieraksta tekstu viņu plūsmas lasītājā bez jūsu vietnes apmeklēšanas.

Vieglākais risinājums ir uzrādīt kopsavilkumus un tekstu fragmentus pilna ieraksta vietā.

Jūs to varat izdarīt, ieejot Iestatījumi (Settings) >Lasīšana (Reading) un izvēloties fragmentu (excerpt).

Optimizējiet WordPress vietnes ielādes ātrumu

Pat ja jūs ievērojat visus WordPress SEO ieteikumus un paraugprakses, kas aprakstītas iepriekš, ja jūsu vietne ir lēna, jūsu pozīcijām meklētājprogrammās tas būs liels trieciens.

Šādi jūs varat novērst meklētājprogrammu datplūsmas zaudēšanu, kas radusies lēnas veiktspējas vai vājas drošības rezultātā.

WordPress ātruma un veiktspējas optimizēšana

Pētījumi liecina, ka interneta laikmetā cilvēks vidēji uzmanību notur īsāku laiku nekā zelta zivtiņa. Kā arī tīmekļa lietošanas eksperti uzskata, ka lietotājs pēc vietnes apmeklēšanas dažu sekunžu laikā izlemj, vai vēlas palikt, vai doties prom.

Tas nozīmē, ka jums kā vietnes īpašniekam ir dotas tikai dažas sekundes, lai prezentētu savu saturu un iesaistītu lietotājus. Jūs negribat šo vērtīgo laiku izniekot, liekot savam apmeklētājam gaidīt, kamēr jūsu vietne ielādējas.

Tā kā lietotāju pieredze ir tik svarīga, tādas meklētājprogrammas kā Google savos rezultātos prioritāti piešķir ātrākām vietnēm. Citiem vārdiem sakot, ātrākas vietnes Google rezultātos ierindojas augstāk.

Labākais un efektīvākais veids kā uzlabot WordPress mājaslapas vai interneta veikala ātrumu, ir ātra un uzticama hostinga izvēle. Arī mēs piedāvājam Trīs uzturēšanas plānus, kas Jums dod iespēju paredzēt visas ar Mājaslapu vai Interneta veikalu uzturēšanu saistītās izmaksas, kā arī atrast labāko iespējamo cenas un funkcionalitātes kompromisu.

WordPress Attēlu optimizācija atbilstoši SEO praksēm

Attēli ir saistošāki nekā teksts, tomēr tiem nepieciešams ilgāks ielādes laiks. Ja jūs neesat uzmanīgs attiecībā uz attēlu lielumu un kvalitāti, tie var palēnināt jūsu vietnes darbību.

Jums jāpārliecinās, ka izmantojat attēlus, kas ir optimizēti ātrākai ielādei.

Vēl viens triks, ko varat izmantot, lai optimizētu attēlus meklētājprogrammām, ir izmantot aprakstošus nosaukumus un alt tagus. Šie tagi palīdz meklētājprogrammām saprast, par ko ir attēli. Tie palīdz arī lietotājiem ar redzes traucējumiem, jo viņu ekrāna lasītāji var viņiem nolasīt alternatīvo tekstu.

WordPress dod iespēju viegli pievienot nosaukumu un alt tagu, kad jūs augšuplādējat attēlu.

Ja jūs esat fotogrāfs, vai arī savā WordPress vietnē ievietojat daudz attēlu, jums ir jālieto galerijas spraudnis. Mēs iesakām izmantot Envira Gallery kopā ar AIOSEO. Tas ir ātrs, pilnībā atsaucīgs un SEO draudzīgs.

Jūsu WordPress vietnes drošība

Katru nedēļu Google melnajā sarakstā iekļauj ap 20 000 vietņu par ļaunprātīgas programmatūras izmantošanu un aptuveni 50 000 vietņu par pikšķerēšanu. Kad vietne ir iekļauta melnajā sarakstā, tā neparādās vispār nekādos meklēšanas rezultātos.

Tas nozīmē, ka jūsu interneta vietnes drošība ir izšķiroša labu pozīciju iegūšanai meklēšanas rezultātos. Jūs negribas palaist vējā visu smago darbu, ko esat ieguldījis SEO, ja jūsu vietni apdraud hakeris.

SSL / HTTPS lietošanas uzsākšana

Secure Sockets Layer vai  SSL ir tehnoloģija, kas šifrē savienojumu starp lietotāja pārlūkprogrammu un serveri, ar kuru savienojums izveidots. Tas jūsu tīmekļa vietnei pievieno papildu drošības slāni.

Vietnes, kas aizsargātas ar SSL, pārlūkprogrammas adreses joslā ir atzīmētas ar piekaramās atslēgas zīmi. Tas padara jūsu vietni uzticamāku, un tas ir nepieciešams, ja izmantojat tiešsaistes veikalu uz WordPress bāzes un apstrādājat sensitīvu maksājumu informāciju.

Visi populārākie WordPress gostinga uzņēmumi piedāvā bezmaksas SSL sertifikātu ar Let’s Encrypt. Izmantojiet šo iespēju!