Kā pareizi konfigurēt preču piegādes nosacījumus WooCommerce platformā

 • Home
 • WooCommerce
 • Kā pareizi konfigurēt preču piegādes nosacījumus WooCommerce platformā
Kā pareizi konfigurēt preču piegādes nosacījumus WooCommerce platformā

Kā organizēt WooCommerce veikala piegādi?

Runājot par WooCommerce produktu piegādes organizēšanu, ir divi elementi, kas jāņēm vērā:

 • Piegādes metodes, kuras piedāvā WooCommerce.
 • Pasūtījumu faktiskā piegāde (pašu vai kurjeru organizēta)

Par pasūtījumu nosūtīšanu ir jārūpējas jums un jūsu komandai, taču izvēloties dažādus piegādes veidus, ir jāveic visaptveroša ar pārdotās preces nosūtīšanu saistīto aspektu analīze. Neuztraucieties! Ir normāli, ja sākumā jūtaties apjucis, kā tas notiek ar jebkuru jaunu lietu. Tieši tāpēc mēs sāksim, parādot, kā konfigurēt piegādi tieši no WooCommerce veikala.

Piegādes zonas ļauj noteikt dažādas piegādes metodes, pamatojoties uz klienta atrašanās vietu. Piemēram, ja jūsu veikals atrodas Latvijā, jūs varat izeidot piegādes zonu Latvijas teritorijai.

Lai izveidotu piegādes zonu, dotieties uz WooCommerce > Iestatījumi > Piegāde > Piegādes zonas (WooCommerce > Settings > Shipping > Shipping zones) un nospiediet “Pievienot piegādes zonu” (“Add shipping zone“) . Piegādes zonas jūs varēsiet izveidot, izvēloties apgabalu, kas sevī ietver konkrētas valstis vai arī izmantojot pasta indeksus (ZIP kodus).

WooCommerce piegādes zonas

Tagad, kad jums ir izveidotas noteiktas piegādes zonas, nākošais solis ir pievienot piegādes metodes.

Kā pievienot piegādes metodes WooCommerce platformā

Kad jūs esat izveidojis WooCommerce piegādes zonu, vienkārši noklikšķiniet uz tās, lai piekļūtu piegādes metožu sadaļai un varētu sākt tās konfigurēt.

Pēc noklusējuma WooCommerce piegādes metodēm ir tikai trīs konfigurējamas piegādes iespējas vienota likme, bezmaksas piegāde un saņemšana uz vietas (izmantojot papildu spraudņus, jūs varat iegūt vairāk piegādes funkciju, kā mēs to redzēsim vēlāk).

Lai pievienotu piegādes cenas, noklikšķiniet uz “Pievienot piegādes metodi” (“Add shipping method”) un izvēlieties “Vienota likme” (“Flat rate”) vai arī jūs tā vietā varat izvēlēties “Bezmaksas piegāde” (“Free shipping”).

WooCommerce, izmaksas un bezmaksas piegāde

Bezmaksas piegāde ir labs veids, kā savam WooCommerce veikalam piesaistīt klientus! Protams, ne visi interneta veikali piedāvā bezmaksas piegādi, bet ja jūs piedāvājat, ir svarīgi zināt, kā to pienācīgi konfigurēt.

Lai to pievienotu, nolaižamajā izvēlnē, kas parādīsies pēc noklikšķināšanas uz “Pievienot piegādes metodi” (“Add shipping method”), atlasiet “Bezmaksas piegāde” (“Free shipping”) un izvēlieties iestatījumus, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām.

Jums var rasties jautājums, kāda veida konfigurāciju WooCommerce piedāvā? Būtībā tas jums ļauj noteikt, kuros gadījumos konkrētā piegādes metode tiek piemērota.

Šeit ir dažas iespējas, kas pieejamas bezmaksas piegādes metodei:

 • Derīgs bezmaksas piegādes kupons – tas nodrošina bezmaksas iegādes iespēju, kad klients izraksta laikā ievada konkrētu atlaides kodu.
 • Minimālā pasūtījuma summa – tā piedāvā bezpaksas piegādes iespēju, pamatojoties uz minimālo groza vērtību.
 • Minimālā pasūtījuma summa VAI kupons – tas nodrošina bezmaksas piegādi abos gadījumos, vai nu kad groza vērtība ir virs kādas konkrētas summas VAI kad klients lieto tam paredzēto kupona kodu.
 • Minimālā pasūtījuma summa UN kupons – tas nodrošina bezmaksas piegādi tad, kad groza vērtība ir virs kādas konkrētas summas UN klientam ir atlaižu kods (abiem apstākļiem ir jābūt izpildītiem, lai aktivētu piegādes metodi).

Saņemšana uz vietas piegādes metode izmantojot WooCommerce

Lai gan šo metodi neizvēlas bieži, jūs varētu arī apdomāt iespēju preces saņemt uz vietas, īpaši, ja jums ir arī fizisks veikals. Veidojot dažādas piegādes metodes, var iestatīt arī iespēju “Saņemt uz vietas” (“Local pickup”), turklāt jūs varat arī noteikt tās cenu gadījumā, ja jums prece uz veikalu ir jānosūta vai rodas citi saistītie piegādes izdevumi.

Saņemšana uz vietas izmantojot WooCommerce

Kā pievienot fiksēto piegādes likmi WooCommerce platformā

Kā norāda nosaukums, fiksēta likmes (“Flat rate”) piegādes metode ir ļoti vienkārša. Tās ir fiksētas piegādes cenas, ko klienti maksās, izrakstīšanās laikā. Piemēram, jūsu fiksētais piegādes tarifs varētu būt EUR 10, kas nosegtu pasūtījuma apstrādes un piegādes izmaksas.

Lai pabeigtu šādas fiksētās likmes piegādes konfigurāciju, jūs varat vienkārši izvēlēties fiksēta likmes (“Flat rate”) metodi un tad nospiežot labot “edit” – ievadīt cenu, kas, jūsuprāt, ir pareiza, “Tarifa” (“Cost”) laukā.

Kas ir WooCommerce piegādes kategorijas?

Piegādes kategorijas (Shipping classes) jauniem WooCommerce klientiem var nebūt uzreiz saprotamas, tāpēc paskaidrosim detalizēti, kā tās strādā: būtībā tie ir sava veida atribūti (līdzīgi tagiem), kurus var piešķirt zināmām precēm, lai pielāgotu to piegādes izmaksas.

Lai būtu vieglāk saprast, ņemsim par piemēru piegādes kategoriju “Trausls” (“Fragile”). Ja pastāv risks, ka prece piegādes laikā var saplīst, tas var maksāt vairāk, lai nodrošinātu, ka tā tomēr nesaplīst. Šajā gadījumā tiek piemērotas piegādes kategoriju cenas, lai ļautu mums nosegt visas trauslu priekšmetu piegādes izmaksas.

Kā izveidot piegādes kategorijas WooCommerce platformā?

Vispirms jums jāizveido piegādes kategorija. Ejiet uz WooCommerce > Iestatījumi > Piegādes > Piegādes kategorijas (WooCommerce > Settings > Shipping > Shipping classes) un noklikšķiniet uz “Pievienot piegādes kategoriju” (“Add shipping class”).

Pagaidām jums nekas nav jāaizpilda, tikai piegādes kategorijas nosaukums – mūsu piemērā tas ir “Trausls” (“Fragile”).

Nākošais solis ir piešķirt piegādes kategoriju visām precēm, uz kurām tā attiecas – mūsu gadījumā tie ir visas trauslās preces.

 • Jūs preču saraksta lapā varat atlasīt “Ātrā rediģēšana” (“Quick edit”) un rmeklēt “Piegādes kategoriju” (“Shipping class”) sadaļai.
 • Vai jūs varat iet uz preces rediģēšanas lapu,līdz Preces dati > Piegāde (Product data > Shipping), un atlasīt piegādes kategoriju.

Pēc tam, kad būsiet to izdarījis, jums jāatgriežas atpakaļ WooCommerce > Iestatījumi > Piegādes (WooCommerce > Settings > Shipping) un jāatlasa piegādes tariffs (shipping rate), kas saistīts ar jūsu veikalu, un jūs atradīsiet jaunu
sadaļu, kas ietvers “Piegādes kategoriju cenas” (“Shipping class costs”).

Šeit jūs varat norādīt cenu visiem produktiem, kas atzīmēti kā “Trausli”, un šī cena izraksta brīdī parādīsies standarta piegādes cenas vietā.

Kā WooCommerce uzstādīt maksu par piegādi pēc svara?

Runājot par jūsu WooCommerce veikalu un piegādes izmaksu aprēķināšanu, nav noslēpums, ka jūsu preču svars spēlē lielu lomu attiecībā uz piegādes izmaksām – vieglas paciņas nosūtīšana nemaksās tikpat, cik smagākas nosūtīšana.

Ņemot to vērā, jūs varētu meklēt iespēju aprēķināt WooCommerce piegādes izmaksas, balstoties uz groza satura svaru. Viena iespēja ir izmantot bezmaksas spraudni WooCommerce Shipping by Weight. Šis spraudnis ļauj jums noteikt, kādas piegādes metodes ir pieejamas, balstoties uz kopējo pasūtījuma svaru.

Kā tiek aprēķināta pakas piegādes cena?

Parasti piegādes izmaksas aprēķināt ir vienkārši, taču, ja jūs pārdodat plašu dažādu preču klāstu, jums varētu būt nepieciešams piegādes kalkulators.

Tā kā šī lieta ir samērā mulsinoša pašiem veikalu īpašniekiem, vēl sliktāku iespaidu tas var atstāt uz klientiem. Tādēļ, lai izvairītos no neplānotiem izdevumiem, ir svarīgi sniegt precīzu priekšstatu par piegādes izmaksām un pārliecināties, ka tās ir iekļautas pārdošanas izmaksās.

Šim nolūkam mēs iesakām spraudni Product Shipping for WooCommerce. Šis spraudnis darbojas ar WooCommerce pamata iestatījumiem, taču vēl vairāk paplašina to iespējas, ļaujot iestatīt atšķirīgas piegādes likmes, pamatojoties uz preces veidu, nopirkto vienību skaitu un pat klienta lomu.

Pateicoties viegli lietojamai sistēmai, jūs tieši preces lapā (product page) varat ērti norādīt piegādes izmaksas un pieejamību klienta atrašanās vietā.

Kā WooCommerce apstrādā sūtījumu izsekošanu?

Nav iespējams aplūkot piegādes procesu un tā pamata elementus, nepieminot sūtījumu izsekošanu. Mūsdienās klienti vairāk kā jebkad agrāk vēlas būt informēti par savu pasūtījumu atrašanās vietu, un piegādes datums lielākoties neapmierina vēlmi pēc uzlabotas sūtījuma izsekošanas.

Lai gan sūtījuma piezīmēs ir iespējams iekļaut izsekošanas kodu, tas var radīt vairāk problēmu, nekā risinājumu, jo klienti nezina, kur informāciju meklēt un nesaņem precīzu paziņojumu par to.

Lai izmantotu priekšrocības, ko sniedz īpašs spraudnis, iespējams, jūs vēlētos ielūkoties WooCommerce Order & Shipment Tracking. Šis spraudnis piedāvā daudz bonusu, kā, piemēram, iespēju pievienot izsekošanas informāciju un ērtas saites uz piegādes uzņēmuma vietni, kā arī izsekošanas koda ievietošanu WooCommerce e-pastos.

Visi šie papildinājui uzlabos klientu pieredzi, samazinās jūsu atbalsta personāla darba slodzi un jūsu veikalu padarīs efektīvāku un automatizētāku.

Secinājumi par WooCommerce piegādēm

Pēc pārdošanas, preces piegāde ir solis, ko nereti veikalu īpašnieki neņem vērā, jo, līdzko pasūtījums ir saņemts, viņu entuziasms zūd līdz ar pūlēm nodrošināt efektīvas piegādes iespējas.

Tomēr ir svarīgi apzināties, ka veids, kādā jūs preces nosūtāt, izmantojot jūsu interneta veikalu, tieši ietekmē jūsu pārdošanas apjomu: piedāvājot tādas piegādes iespējas, kā bezmaksas piegāde, sūtījumu izsekošana, atlaides vai
papildu WooCommerce piegādes paplašinājumus, jūs varat panākt pozitīvu efektu pārdošanas rādītājos.

Tādēļ no jums ir atkarīga pareizo rīku izvēle, lai to ietekme uz jūsu veikalu būtu patiešām pozitīva.